دیجی نما

بررسی بازی دهکده ی شادی ؛ بازی و آموزش در کنار هم

در روز هایی که دستگاه های هوشمند بیش از هر موقع دیگری در دسترس کودکان قرار گرفته است شاید وقت آن باشد تا والدین بر روز محتوایی که در دسترس کودکان خود قرار می دهند نظارت  کنند . شاید به نوعی بتوان از علاقه ی این کودکان به دستگاه های هوشمند اتفاه کرد و آن ها را در مسیری که برای آن ها مفید بوده و در جهتی که آموزش آن ها هدف اصلی باشد سوق داد .

 

آموزشگاه جیبی فرزند شما در دهکده ی شادی

 

شاید بتوان دهکده ی شادی را یکی از بهترین عناوین و به نوعی بهترین عنوان در بین بازی های آموزشی برای کودکان دو تا شش سال نامید که توانسته است با ایجاد محیطی جذاب برای کودکان و همراه کردن آموزش و سرگرمی در این مجموعه به هدف خود رسیده و به رشد و یادگیری کودکان و البته صرف بهتر وقت آنها کمک نماید.

 

سازندگان دهکده ی شادی مجموعه ای از بیش چهارده خانه و بخش  که هر یک از آن ها از بازی ها و آموزش های مختلف تشکیل شده ند را گرداوری کرده است که جداگانه به بررسی هریک از آن ها خواهیم پرداخت:

 

 

آشنایی با حیوانات و پرندگان جنگل ،  موجودات آبزی و موحودات اهلی :  در این بخش از بازی شما با حیوانات و پرندگان مختلف ، تصاویر و صداهای آن ها آشنا خواهید شد و می توانید با محوریت این موضوعات به بازی های موجود بپردازید . جورچین ها ، تشخیص محل زندگی حیوانات و چندین بازی دیگر از بازی هاییست که می تواند کودکان را در حین آموزش سرگرم نمایند. همچنین بخشی نیز ویژه ی حیوانات آبزی تدارک دیده شده است که می توانید در آن به بازی بپردازید.

 

فروشگاه ، بیمارستان ، بانک ، آرایشگاه ، آَشپزخونه ، گاراژ : این بخش ها در دهکده ی شادی به نوعی کودکان را از طریق آموزش ها و همچنین بازی هایی از جمله اتصال نقطه ها ، جورچین ها با وسایل و بخش های مهم هر یک از این بخش ها که به نوعی برای انسان ها مفید هستند آشنا خواهد کرد . آَنایی با واحد پول ها ، خودرو ها و وسایل بیمارستان ها نیز از جمله دستاورد های این بخش برای کودکان است .

 

 

همچنین در بخش آرایشگاه این امکان فراهم شده است که کودکان شخصیت های مورد علاقه ی خود را در بازی و در این بخش طراحی نمایند .

 

خانه های ریاضی ، الفبا ، انگلیسی و موسیقی: مهم ترین بخش های آموزشی بازی که به نوعی می تواند ذهن کودکان را در زمینه های آموزشی باز و سبب آشنایی جزئی آن ها قبل از رفتن به مدرسه شود به نوعی این بخش هاست که از طریق صدا ها و بازی ها الفبای هر یک از این موارد را برای این کودکان آموزش می دهد . در این بخش ها بازی هایی فراهم شده است که می تواند کوکان را با صدای حروف و اشکال نحوه ی رسم و و نوشتن و ظاهر آنها آشنا نماید .

همچنین در بخش انگلیسی علاوه بر موارد گفته شده و ، جورچین ها و سایر بازی ها به آموزش رنگ ها و اعداد به زبان انگلیسی به نوعی که برای کودکان جذاب باشد پرداخته شده است .. خانه ی موسیقی نیز پیانویی کوچک را با چهار نوع صدا برای کودکان فراهم کرده است .

 

خونه ی عمونوروز نیز بخشیست که به تازگی و برای تعطیلات عید به این بازی اضافه شده است که می تواند کودکان را با سفره ی هفت سین و این سنت دیرینه ی ایرانیان آشنا نماید.

 

 

گالری نقاشی : علاوه بر مراحل رنگ آمیزی و نقاشی که در هر یک از بخش های بازی فراهم شده است بخشی نیز ب طور مجزا برای نقاشی کودکان فراهم شده است که می توانند با استفاده از مجموعه رنگ ها و ابزاری که در اختیار آنها قرار گرفته است به نقاشی و رنک آمیزی بپردازند.

 

 

شهر بازی دهکده ی شادی را شاید بتوان تنها بخش از این بازی دانست که به نوعی مناسب برای افراد با سنین مختلف است . در این بخش دوبازی مار و پله و منچ که از قدیم الایام از محبوب ترین بای ها در بین ایرانیان است برای کاربران فراهم شده است که می توانند با دستگاه و یا به صورت چند نفره (مارپله تا ۸ نفر و منچ تا ۴ نفر) به بازی بپردازند . برای هر کدام از این بازی ها زمین و شخصیت هایی فراهم شده است که از بخش فروشگاه مارو پله در دسترس است.

 

 

تلفن دهکده ی شادی از جذاب ترین بخش های این بازیست این بخش علاوه بر سرگرم کردن کودکان از طریق تماس و پیامک هایی از طرف حیوانات جنگل به آموزش شماره های ضروری به کودکان نیز خواهد پرداخت

 

همچنین تماشاخانه این امکان را فراهم ساخته است تا کودکان برنامه های مناسب سن خود را با حجمی مناسب به صورت برخط مشاهده نمایند.

 

گرافیک و صدا

 

احتماا شما هم مثل ما از بازی ای با این سبک انتظار صدا و رابط کاربری رسمی و یا فلت را نداشتید . رابط کاربری این بازی به نوعی می تواند وسیله جذب و ماندگار کردن کودک در بازی را فراهم کند پس به نوعی این سبک از بازی نیازمند رابطی جذاب برای کودکان است که خوشبختانه دهکده ی شادی چه در زمینه ی صدا و چه در زمینه ی رابط کاربری بهترین عملکرد را در این بخش ارائه داده است.

 

شاید به نوعی تبلیغات تمام صفحه ی ناگهانی تنها عیب بازی باشد که برای توجیح اقتصادی بازی قابل درک است.

 

.

.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار