دیجی نما

بررسی بازی کلماتیک ؛ یافتن کلمات در دنیای کلمات مبهم

اگر به دنبال محبوب ترین بازی های اندرویدی در میان کاربران ایرانی باشید انتظار داشته باشید که در میان آن ها بازی های ویدیویی و گرافیکی که در تمام دنیا در بین مردم فراگیر شده اند را بیابید . اما جواب چیز دیگریست . این روز ها بازی های معمایی همچون فندق ، آمیرزا و باقلوا از محبوبیت بیشتری در بین ایرانیان برخوردار است و تقریبا نیمی از وقت مردم که برای بازی های اندرویدی اختصاص داده می شود صرف انجام این بازی ها می شود.

کلماتیک ؛ دنیای کلمات مبهم

 

پس از فندق ، کلماتیک دومین بازی در این سبک از یافتن کلمات در ایران است که شما باید از با اتصال حروفی که در هر مرحله در برابر شما قرار می گیرند کلمات مورد نیاز را بسازید تا بتوانید به مراحل و سطوح بالاتر بروید. هر مرحله از بازی از چندین کلمه ی مورد انتظار از شما و چندین کلمه ی مخفی تشکیل شده است که می توانید در ازای آنها سکه به دست بیاورید.

 

 

برای این که شما بتوانید در ازای پیدا کردن کلمات مخفی سکه به دست بیاورید لازم است تا تعداد مشخصی از این کلمات را بیابید . دقت تیم توسعه دهنده ی بازی در طرح سوالات و تعریف  آن تا حدی بوده است که گاهی ممکن است با مراحلی مواجه شوید که تنها در قبال داشتن ۴ حرف فارسی بتوانید بیش از ۱۰ کلمه ی فارسی را ساخته و کسب امتیاز نمایید  در حین انجام این بازی ممکن است با تعدادی از کلمات مواجه شوید که آنقدر برای شما نا آشنا باشند که لازم باشد برای دسترسی به معنای آن به لغت نامه مراجعه نمایید و معنی کلمه ی مورد نظر را بیابید.

 

سختی و غریب بودن کلمات برای ذهن می تواند هم یه نکته مثبت برای بازی باشد و هم نکته ای منفی . مثبت از این جهت که در هنگام پاسخ گویی به کلمات بازی می تواند کاربران را با کلمات جدید فارسی آشنا نماید و منفی از آن جهت که بازی در برخی از مراحل تا حدی سخت خواهند شد که تنها راه شما برای پاسخ به سوالات این است که کلمات را با اتصال شانسی حروف به یکدیگر بیابید . البته توسعه دهنده ی برای عبور از مراحل سخت بازی چندین راهنما را برای شما فراهم کرده است . اولین راهنما این است که می توانید با پرداخت چند سکه یک حرف را مشاهده نمایید . حالت دوم این است که در برخی از مراحل که با مشکل برمی خورید و ساعاتی را از عبور از آن مرحله دست خواهد کشید در هنگام برگشت به بازی یک حرف را به عنوان راهنما دریافت کرده اید.

 

 

شاید یکی از معدود نکات منفی که می توان به کلماتیک نسبت داد این است که نه تنها در ازای پاسخ صحیح به یک مرحله سکه ی نه چندان زیادی دریافت نخواهید کرد بلکه اگه قصد داشته باشید از فروشگاه بازی سکه تهیه کنی قیمت سکه ها نیز تا حد زیادی نسبت به سایر بازی ها بالاست .

 

همچنین امتیازات شماپس از عضویت در بازی به وسیله ربات تلگرام ویژه آن در لیگ نیز محاسبه خواهد شد و می توانید جایگاه خود را در مان سایر کاربران این بازی مشاهده نمایید.

 

طراحی منحصر به فرد کلماتیک

 

احتمالا اولین باری که شما وارد کلماتیک شده و نقشه مراحل آن را پیش روی خود ببینید مجذوب طراجی فوق العاده ی نقشه ی مراحل بازی خواهید شد .طراحی پویا ی این بخش بسیار چشم نواز بوده و باعث شده تا با جرعت بتوان کلماتیک را از لحاظ طراحی خاص و منحصر به فرد خود بالاتر از سایر عناوین موجود در همین موضوع نام برد. خوشبختانه طراحی رابط کارری مراحل بازی نیز به گونه ایست که با حل چندین مرحله از بازی با تم رنگی و ویژه جدیدی برای هر مرحله مواجه خواهید شد که از خستگی و تکراری شدن بازی برای شما جلوگیری خواهد کرد.

 

 

با وجود این که صدای بازی نیز در طی بازی روند تکرار را پیش می گیرد خوشبختانه این تیم توسعه دهنده ی بازی از میان صدا های موجود بهترین صدا را برای این امر برگزیده اند و صدا گذاری بازی به نحوی انجام شده است که حتی با وجود تکرار در چخش صدا ها به هیچ وجه برای شما خسته کننده نخواهد بود.

 

یک ایراد کوچک

 

شاید نتوان این را بک ایراد برای بازی نامید. شاید تنها نقطه ی قوت بازی های رقیب کلماتیک وجود بخش بازی روزانه است که توانسته است جذابیت خاصی را برای آنها ایجاد کند و امیدواریم کلماتیک نیز به این نوع از بازی دست یابد.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار