ثبت نام

معرفی تلگرام X ؛ همه چیز سریع تر از قبل

tx

بیش از ۴ سال از زمانی که که دورف به صورت رسمی از تلگرام رو نمایی کرد می گگذرد و به مرور زمان این پیام رسان به محبوب ترین پیامرسان در میان فارسی زبانان تبدیل شد. تا جایی که چندی پیش این شرکت اعلام کرد که بیش از ۴۰ میلیون نفر کاربر ایرانی بر روی پلتفرم این شرکت فعالیت میکنند.حال پس از سپری شدن این مدت این شرکت نسخه جدید و البته جداگانه را برای پیام رسان خود ارائه کرده است.

 

تلگرام X نسخه جدید پیام رسان این شرکت است که تغییرات متمایزی را برای کاربران پیام رسان محبوب ایرانی ها به ارمغان آورده است .

 

تلگرام X

 

تلگرام X به گفته ی این شرکت بر پایه ی افزایش سرعت ، سهولت کارکرد و همچنین افزایش کیفیت انیمیشن های این برنامه در کنار نسخهی اصلی ارائه شده و البته ممکن است زمانی به صورت کلی جایگزین این برنامه شود.

 

 

اما در اولین برخورد با برنامه شما افزایش کیفیت انیمیشن ها را با مشاهده ی نماد اتصال در بالای تلگرام X متوجه خواهید شد. اما از دیگر نکاتی که به آن می توانیم اشاره کنیم انیمین هاییست که برای بخش مشاهده ی تصاویر  یا ویدیو ها فراهم شده و از طریق سوایپ به جهات مخلف می توان این تصاویر و ویدیو ها را بست .

 

اما نکته دیگر در باره ی تلگرام X طراجی جدید نسخه جدید پیام رسان تلگرام خواهد بود . صفحه ی اصلی تلگرام X بر خلاف نسخه اصلی تلگرام به دو زبانه ی گفتگو ها (شامل پیام های شخصی ، گروه ها ، کانال ها و ربات ها) و همچنین تماس ها که تاریخچه ی تماس شما خواهد بود تقسیم خواهد شد. طراحی جدید تلگرام تنها به این موارد محدود نشده و شما می توانید تغییراتی را در بخش رسانه ها های ارسالی در هر گفتگو و همچنین موزیک پلیر اختصاصی برنامه نسبت به نسل قبلی مشاهده نمایید.

 

 

اما نکته ای که در طراحی جدید تلگرام X  خودنمایی می کند این است که با نگه داشتن انگشت خود بر روی هر یک از گفتگو ها بر خلاف تلگرام اصلی که عملگرهای محتلف قابل اعمال بر روی هر گفتگو را مشاهده خواهید کرد به همراه این عملگر ها پیش نمایشی از گفتگو مشاهده خواهید کرد .

 

 

حالت Bubble-Free

 

یکی از نکاتی که احتمالا در اولین برخورد های خود با تلگرام X با آن مواجه خواهید شد مشاهده ی گزینه ای در منوی کناری برنامه با عنوان Bubble-Free mode خواهد بود که روشن بودن آن تغییری را نسبت به نسخه ی اصلی تلگرام به شما نشان نخواهد داد اما نکته اصلی زمانیست که شما این گزینه را از کار می اندازید . هنگامی که این گزینه از کار می افتد پیام ها و ارسال های در هر گفتگو حالت حبابی معمول خود را از دست داده و طراحی جدیدی را به خود خواهد گرفت.

 

سوایپ ها

 

اما حرکاتی نیز با کشیدن انگشتان در نقاط مختلف برنامه تعبیه شده است. اولین نقطه در صفحه اصلیست که با حرکت ها می توان در میان زبانه های تماس و گفتگو ها جابجا شد . مورد دیگر در میان پیام هاست . در گفتگو های نسخه ی اصلی برنامه کشیدن هر پیام به سمت چپ باعث این خواهد شد که شما به پیام مذکور پاسخ دهید . در تلگرام X کشیدن پیام به سمت راست نیز فروارد و اشتراک پیام را به همراه خواهد داشت.

 

جمع بندی

 

به طور کلی تلگرام X همانطور که این شرکت اعلام کرده بود از کارکرد ساده تر و انیمیشن های بسیار بهتری بهره می برد. البته برخی از موارد از جمه عم توانایی انتخاب زبان یا عدم توانایی استفاده از چند اکانت در نسخه ی فعلی کمی نا امید کننده است اما احتمالا این مورد به زودی رفع خواهد شد.تلگرام X در دو نسخه ی اندروید و آی او اس ارائه شده است.

 

 

تبلیغات

.

.


ارسال دیدگاه

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار