ثبت نام

زندگی نامه ی پاول دورف ؛ مردی که همواره حریم شخصی کاربرانش را حفظ کرد

resize_TlnxZ3KcWSod9QkpBXUCPO4VzHJuj7fr_980x590

پاول دورف زاده ۱۰ اکتبر سال ۱۹۸۴ ، کار آفرین روسیست که بیشتر به عنوان شبکه ی اجتماعی خود در روسیه (VK) و همچنین پیام رسان محبوب ایرانیان یعنی تلگرام شناخته شده است. او برادر کوچکتر نیکولای دورف است . برادران دورف پس از آن که سمت مدیریت شبکه ی اجتماعی VK را از دست دادند به به سنت کیتس و نویس مهاجرت کردند .در سال ۲۰۱۷ دورف به عنوان نماینده ی فنلاند به عضویت رهبران جوان جهان WEF در آمد.

 

خانواده

 

پدر پاول والری سیمونویچ دورف دارای مدرک دکترای علوم انسانی و دارای مقالات علمی بسیاری در این زمینه بود .او از سال ۱۹۹۲ به عنوان رئیس بخش ادبیات کلاسیک دانشکده ی زبانشناسی دانشگاه سنپترزبورگ فعالیت میکرد.

 

برادر پاول یعنی نیکلای دورف ریاضی دان بود . او چندین بار در رده ی بین المللی و همچنین در سطح روسیه جوایزی را برای ریاضی و فیزیک دریافت کرده بود .نیکلای تا اواخر سال ۲۰۱۳ مدیریت اجرایی VK را بر عهده داشت.

 

بیوگرافی

 

 

دورف در ۱۰ اکتبر سال ۸۴ در شهر لنینگارد یا سنت پترزبورگ امروزی چشم به جهان گشود اما به دلیل اشتغاد پدر در تورین ایتالیا کودکی خود را در این کشور گذراند. پس از بازگشت به روسیه در سال ۲۰۰۱ به آکادمی سنت پترزبورگ رفت و تواست در همان رشته ی پدر یعنی زبان شناسی با نمرات عالی در سال ۲۰۰۶ فارق التحصیل شود.

 

در همان سال ۲۰۰۶ بود که پاول به همراه برادر خود شبکه ی اجتماعی VKontakte را که بعد ها VK شناخته شد راه اندازی کرد .این شبکه در ابتدا تحت تاثیر شبکه ی جهای فیسبوک قرار داشت اما با گذشت زمان و در طول مدتی که این شرکت تحت مدیریت او و برادرش قرار داشت به ارزشی بیش از سه میلیارد دلار رسید. VK حتی توانست به بیش از ۳۵۰ میلیون کاربر دست پیدا کند. این شبکه آنچنان رشد پیدا کرد که درامد شخص دورف از این شبکه به چیزی در خدود ۲۶۰ میلیون دلار رسید .

 

 

در سال ۲۰۱۱ بود که در جریان انتخابات پارلمانی بحث بر انگیز در روسیه دولت روسیه از دورف خواست تا دسترسی هایی را برای کترل این سایت در اختیار آنها قرار دهد اما دورف به صراحت پاسخی منفی به ساکنین کاخ کرملین داد. این موضوع باعث شد تا در گیری هایی بین دورف و دولت روسیه رخ دهد.

 

در دسامبر ۲۰۱۳ با افزایش فشار ها به دورف او مجبور به فروش ۱۲ درصد دیگر از سهام خود از VK به سهام داران غول بزرگ اینترنت روسیه که در این سایت سرمایه گذاری کرده بودند یعنی Mail.ru شد ک سهام این شرکت با این خرید به ۵۲ درصد رسید و عملا این شرکت را بزرگترین سهامدار این شرکت کرد. پس از این موضوع بود که در سال ۲۰۱۴ با رید تمامی سهام این شرکت Mail.ru سهام این شرکت را به صورت کامل در اختیار گرفت.

خروج از VK

 

اول آوریل ۲۰۱۴ بود که دورف اسعفای دورف از هیت مدیره ی VK ثبت شد که این شرکت این خبر را تایید کرد که البته این حرکت دورف به اعتراضات و درگیری های اوکراین ربط داده شد.۱۶ ام آوریل  همان سال بود که دورف از بستن صفحات معترضان اوکراین و ارائه ی اطلاعات این افراد به سازمان های امنیتی روسیه خود داری کرد و در صفحه شخصی خود در VK این حرکت دولت را غیر قانونی و از بین بردن حریم شخصی کاربران دانست.

 

 

۲۱ آوریل بود  که پاول به طور کامل از این شرک کناره گیری کرد. او ادعا کرد ا=که این شرکت تحت کنترل کامل طرفداران پوتین قرار گرفته است .او بدون توجه به تذکرات پلیس و به صورت مخفی روسیه را ترک کرد و ادعا که کرد که هیچ وقت به این کشور باز نخواهد گشت زیرا شرایط این کشور برای کسب و کار های اینترنتی به هیچ وجه مناسب نیست.

زندگی بعد از VK

 

با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار برای حمایت از صنعن شکر سنت کیتس و نویس دورف توانست تابعیت این کشور را بدست آورد .همچنین دورف از طریف بانک های سوییس توانست بیش از ۳۰۰ میلیون دلار دارایی را برای خود حفظ کند.

 

 

 

اما برادران دورف یک برنامه ی چایگزین داشتند . با تاسیس یک کمپانی در نیویورک و آوردن برخی از وفادار ترین کارمندان خود در VK به دفتر جدید کار خود کار را بر روی پروژه جدید و البته مخفی خود آغاز کردند. در واقع پروژه ی مخفی همان تلگرام بود .پیام رسان رمز نگاری شده با امنیت بالا که دورف در پاسخ به نفوذ های دولت کرملین آن را روی کار آورد. دورف در اوایل کار تلگرام ماهیانه ۱ میلیون دلار برای نگه داری تلگرم خرج میکرد بدون این که هیچ درامدی از این شبکه داشته باشد.

 

دیدگاه ها و عناوین

 

پاول که به عنوان مارک زاکربرگ روسیه معروف بود یک آزادیخواه به حساب می آمد . در سال ۲۰۱۲ راهکار های خو را برای بهبود روسیه تحت عنوان آنارشو سرمایه داری در این کشور منتشر کرد. همچنین پاول همواره کمک های فراوانی به خیریه ها انجام میداد.

 

در سل ۲۰۱۴ بود که پاول به عنوان قاطع ترین رهبر اروپای شمالی زیر ۳۰ سال انتخاب شد.همچنین در سال ۲۰۱۷ پاول به عنوان نماینده ی فنلاند به عضویت رهبران جوان جهان WEF در آمد.

منبع :
UP CLOSED
تبلیغات

.

.


ارسال دیدگاه

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
Open